Menu

Venue/Area: Group Fitness Schedule

september

5sep6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

5sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

5sep10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

5sep11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

5sep12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

5sep4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

5sep5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

5sep6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

6sep6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

6sep7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

6sep10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

6sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen

6sep12:00 pm- 1:00 pmPower Hour12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Jill Barghelame

6sep5:15 pm- 6:15 pmPower Yoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Becca Bivens

6sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

6sep6:30 pm- 7:30 pmHIIT6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

7sep6:30 am- 7:30 amCardio Kickboxing6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

7sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

7sep10:00 am- 11:00 amHatha Yoga10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

7sep11:30 am- 12:00 pmIntro to Yoga11:30 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

7sep12:00 pm- 1:00 pmVinyasa Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

7sep5:15 pm- 6:15 pmYoga Sculpt5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

7sep5:30 pm- 6:30 pmCycle & Strength5:30 pm - 6:30 pm Studio CInstructor:Mike Sickinger

7sep6:30 pm- 7:30 pmOula6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

8sep6:00 am- 7:00 amCycle & Strength6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Zak Jacobsen

8sep6:30 am- 7:30 amYoga Sculpt6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

8sep9:45 am- 10:45 amVinyasa Flow Yoga9:45 am - 10:45 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

8sep11:00 am- 12:00 pmZumba11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Mara Waldruff

8sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

8sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

9sep7:00 am- 7:30 amIntro to Yoga7:00 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

9sep7:30 am- 8:30 amVinyasa Yoga7:30 am - 8:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

9sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Carisa Scott,Mary Matthews

9sep9:00 am- 10:00 amHIIT9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

10sep4:00 pm- 5:00 pmOula4:00 pm - 5:00 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

10sep5:15 pm- 6:15 pmYoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne,Karen Falbo

11sep6:00 am- 7:00 amCycling6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Dave Stevens

11sep7:00 am- 8:15 amVinyasa Yoga7:00 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

11sep9:00 am- 10:00 amPower Hour9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Staci Zimmerman

11sep11:00 am- 12:00 pmPower Yoga11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

11sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

11sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

11sep5:15 pm- 6:15 pmHIIT5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

11sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

11sep6:30 pm- 7:30 pmZumba6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

12sep6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

12sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

12sep10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

12sep11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

12sep12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

12sep4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

12sep5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

12sep6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

13sep6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

13sep7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

13sep10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

13sep12:00 pm- 1:00 pmPower Hour12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Jill Barghelame

13sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen

13sep5:15 pm- 6:15 pmPower Yoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Becca Bivens

13sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

13sep6:30 pm- 7:30 pmHIIT6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

14sep6:30 am- 7:30 amCardio Kickboxing6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

14sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

14sep10:00 am- 11:00 amHatha Yoga10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

14sep11:30 am- 12:00 pmIntro to Yoga11:30 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

14sep12:00 pm- 1:00 pmVinyasa Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

14sep5:15 pm- 6:15 pmYoga Sculpt5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

14sep5:30 pm- 6:30 pmCycle & Strength5:30 pm - 6:30 pm Studio CInstructor:Mike Sickinger

14sep6:30 pm- 7:30 pmOula6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

15sep6:00 am- 7:00 amCycle & Strength6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Zak Jacobsen

15sep6:30 am- 7:30 amYoga Sculpt6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

15sep9:45 am- 10:45 amVinyasa Flow Yoga9:45 am - 10:45 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

15sep11:00 am- 12:00 pmZumba11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Mara Waldruff

15sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

15sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

16sep7:00 am- 7:30 amIntro to Yoga7:00 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

16sep7:30 am- 8:30 amVinyasa Yoga7:30 am - 8:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

16sep9:00 am- 10:00 amHIIT9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

16sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Carisa Scott,Mary Matthews

17sep4:00 pm- 5:00 pmOula4:00 pm - 5:00 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

17sep5:15 pm- 6:15 pmYoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne,Karen Falbo

18sep6:00 am- 7:00 amCycling6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Dave Stevens

18sep7:00 am- 8:15 amVinyasa Yoga7:00 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

18sep9:00 am- 10:00 amPower Hour9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Staci Zimmerman

18sep11:00 am- 12:00 pmPower Yoga11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

18sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

18sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

18sep5:15 pm- 6:15 pmHIIT5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

18sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

18sep6:30 pm- 7:30 pmZumba6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

19sep6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

19sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

19sep10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

19sep11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

19sep12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

19sep4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

19sep5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

19sep6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

20sep6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

20sep7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

20sep10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

20sep12:00 pm- 1:00 pmPower Hour12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Jill Barghelame

20sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen

20sep5:15 pm- 6:15 pmPower Yoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Becca Bivens

20sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

20sep6:30 pm- 7:30 pmHIIT6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

21sep6:30 am- 7:30 amCardio Kickboxing6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

21sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

21sep10:00 am- 11:00 amHatha Yoga10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

21sep11:30 am- 12:00 pmIntro to Yoga11:30 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

21sep12:00 pm- 1:00 pmVinyasa Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

21sep5:15 pm- 6:15 pmYoga Sculpt5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

21sep5:30 pm- 6:30 pmCycle & Strength5:30 pm - 6:30 pm Studio CInstructor:Mike Sickinger

21sep6:30 pm- 7:30 pmOula6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

22sep6:00 am- 7:00 amCycle & Strength6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Zak Jacobsen

22sep6:30 am- 7:30 amYoga Sculpt6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

22sep9:45 am- 10:45 amVinyasa Flow Yoga9:45 am - 10:45 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

22sep11:00 am- 12:00 pmZumba11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Mara Waldruff

22sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

22sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

23sep7:00 am- 7:30 amIntro to Yoga7:00 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

23sep7:30 am- 8:30 amVinyasa Yoga7:30 am - 8:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

23sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Carisa Scott,Mary Matthews

23sep9:00 am- 10:00 amHIIT9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

24sep4:00 pm- 5:00 pmOula4:00 pm - 5:00 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

24sep5:15 pm- 6:15 pmYoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne,Karen Falbo

25sep6:00 am- 7:00 amCycling6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Dave Stevens

25sep7:00 am- 8:15 amVinyasa Yoga7:00 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

25sep9:00 am- 10:00 amPower Hour9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Staci Zimmerman

25sep11:00 am- 12:00 pmPower Yoga11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

25sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

25sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

25sep5:15 pm- 6:15 pmHIIT5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

25sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

25sep6:30 pm- 7:30 pmZumba6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

26sep6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

26sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

26sep10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

26sep11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

26sep12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

26sep4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

26sep5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

26sep6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

27sep6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

27sep7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

27sep10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

27sep12:00 pm- 1:00 pmPower Hour12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Jill Barghelame

27sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen

27sep5:15 pm- 6:15 pmPower Yoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Becca Bivens

27sep6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

27sep6:30 pm- 7:30 pmHIIT6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

28sep6:30 am- 7:30 amCardio Kickboxing6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

28sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

28sep10:00 am- 11:00 amHatha Yoga10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

28sep11:30 am- 12:00 pmIntro to Yoga11:30 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

28sep12:00 pm- 1:00 pmVinyasa Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

28sep5:15 pm- 6:15 pmYoga Sculpt5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

28sep5:30 pm- 6:30 pmCycle & Strength5:30 pm - 6:30 pm Studio CInstructor:Mike Sickinger

28sep6:30 pm- 7:30 pmOula6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

29sep6:00 am- 7:00 amCycle & Strength6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Zak Jacobsen

29sep6:30 am- 7:30 amYoga Sculpt6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

29sep9:45 am- 10:45 amVinyasa Flow Yoga9:45 am - 10:45 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

29sep11:00 am- 12:00 pmZumba11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Mara Waldruff

29sep12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

29sep12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

30sep7:00 am- 7:30 amIntro to Yoga7:00 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

30sep7:30 am- 8:30 amVinyasa Yoga7:30 am - 8:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

30sep9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Carisa Scott,Mary Matthews

30sep9:00 am- 10:00 amHIIT9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

october

1oct4:00 pm- 5:00 pmOula4:00 pm - 5:00 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

1oct5:15 pm- 6:15 pmYoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne,Karen Falbo

2oct6:00 am- 7:00 amCycling6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Dave Stevens

2oct7:00 am- 8:15 amVinyasa Yoga7:00 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

2oct9:00 am- 10:00 amPower Hour9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Staci Zimmerman

2oct11:00 am- 12:00 pmPower Yoga11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

2oct12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

2oct12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

2oct5:15 pm- 6:15 pmHIIT5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

2oct6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

2oct6:30 pm- 7:30 pmZumba6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

3oct6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

3oct9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

3oct10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

3oct11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

3oct12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

3oct4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

3oct5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

3oct6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

4oct6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

4oct7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

4oct10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

4oct12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen

4oct12:00 pm- 1:00 pmPower Hour12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Jill Barghelame

4oct5:15 pm- 6:15 pmPower Yoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Becca Bivens

4oct6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

4oct6:30 pm- 7:30 pmHIIT6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

5oct6:30 am- 7:30 amCardio Kickboxing6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

5oct9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

5oct10:00 am- 11:00 amHatha Yoga10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

5oct11:30 am- 12:00 pmIntro to Yoga11:30 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

5oct12:00 pm- 1:00 pmVinyasa Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

5oct5:15 pm- 6:15 pmYoga Sculpt5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

5oct5:30 pm- 6:30 pmCycle & Strength5:30 pm - 6:30 pm Studio CInstructor:Mike Sickinger

5oct6:30 pm- 7:30 pmOula6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

6oct6:00 am- 7:00 amCycle & Strength6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Zak Jacobsen

6oct6:30 am- 7:30 amYoga Sculpt6:30 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Danielle Reisman

6oct9:45 am- 10:45 amVinyasa Flow Yoga9:45 am - 10:45 am Studio A&BInstructor:Kara Traikoff

6oct11:00 am- 12:00 pmZumba11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Mara Waldruff

6oct12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

6oct12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

7oct7:00 am- 7:30 amIntro to Yoga7:00 am - 7:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

7oct7:30 am- 8:30 amVinyasa Yoga7:30 am - 8:30 am Studio A&BInstructor:Matlin Novak

7oct9:00 am- 10:00 amHIIT9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Danielle Bahr

7oct9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Carisa Scott,Mary Matthews

8oct4:00 pm- 5:00 pmOula4:00 pm - 5:00 pm Studio A&BInstructor:Erin Schoepke

8oct5:15 pm- 6:15 pmYoga5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne,Karen Falbo

9oct6:00 am- 7:00 amCycling6:00 am - 7:00 am Studio CInstructor:Dave Stevens

9oct7:00 am- 8:15 amVinyasa Yoga7:00 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Natasha Vukicevic

9oct9:00 am- 10:00 amPower Hour9:00 am - 10:00 am Studio A&BInstructor:Staci Zimmerman

9oct11:00 am- 12:00 pmPower Yoga11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

9oct12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Eric Short

9oct12:15 pm- 1:15 pmStep & Pump12:15 pm - 1:15 pm Studio A&BInstructor:Erin Coyne

9oct5:15 pm- 6:15 pmHIIT5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

9oct6:00 pm- 7:00 pmCycling6:00 pm - 7:00 pm Studio CInstructor:Matt Light

9oct6:30 pm- 7:30 pmZumba6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Noelle Lopez

10oct6:00 am- 7:00 amPower Hour6:00 am - 7:00 am Studio A&BInstructor:David Smith

10oct9:00 am- 10:00 amCycling9:00 am - 10:00 am Studio CInstructor:Tim Buese

10oct10:00 am- 11:00 amMat Pilates10:00 am - 11:00 am Studio A&BInstructor:Kim Merkel

10oct11:00 am- 12:00 pmBarre Sculpt11:00 am - 12:00 pm Studio A&BInstructor:Kim Merkel

10oct12:00 pm- 1:00 pmHatha Yoga12:00 pm - 1:00 pm Studio A&BInstructor:Shannon Harman

10oct4:45 pm- 5:15 pmAb Blast4:45 pm - 5:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

10oct5:15 pm- 6:15 pmPower Hour5:15 pm - 6:15 pm Studio A&BInstructor:Molly Harris

10oct6:30 pm- 7:30 pmYoga Sculpt6:30 pm - 7:30 pm Studio A&BInstructor:Brianna Johnson

11oct6:30 am- 7:30 amCycling6:30 am - 7:30 am Studio CInstructor:Annie Hoskinson

11oct7:15 am- 8:15 amIntermediate Vinyasa Yoga7:15 am - 8:15 am Studio A&BInstructor:Caitlin Anderson

11oct10:30 am- 11:30 amMat Pilates10:30 am - 11:30 am Studio A&BInstructor:Ozlem Akdogan

11oct12:00 pm- 1:00 pmCycling12:00 pm - 1:00 pm Studio CInstructor:Zak Jacobsen